Cashless

1. CASHLESS SYSTÉM

Festival Beats For Love 2024 je bezhotovostním festivalem (tzv. cashless festival) a není možné uvnitř areálu platit jinak než prostřednictvím platebních prostředků umožňujících bezhotovostní platby (viz bod 2). Platby v hotovosti jsou možné pouze prostřednictvím tzv. PrePaid karty (karta vydávaná organizátorem festivalu Beats For Love nabitá za hotovost či bezhotovostně (viz bod 3.).

Cílem zavedení cashless je zejména zkrácení doby placení. Výsledkem tedy budou například kratší fronty u stánků s občerstvením či u bankomatů. Mezi další důležité benefity patří také pohodlí bezhotovostních plateb a jejich bezpečnost.

Generálním partnerem festivalu a partnerem zavedení cashless je banka ČSOB, společně s VISA, které zajišťují bezpečný a funkční průběh bezhotovostních plateb. Více o bance ČSOB a společnosti VISA a výhodách pro jejich klienty naleznete v bodě 4.

2. FUNGOVÁNÍ CASHLESS SYSTÉMU

Všechny platby ve festivalovém areálu budou probíhat v bezhotovostním režimu. Všechny služby, od občerstvení až po zálohové služby, budou zajištěny pouze v rámci cashless systému. Tento způsob plateb preferuje podle výsledku dotazníkového šetření více než 80 % návštěvníků festivalu Beats for Love.

Vzhledem k tomu, že se jedná o tzv. open-loop cashless systém, budou moci návštěvníci festivalu platit stejně komfortně, jako jsou zvyklí v běžném životě. K platbám bude možné využít téměř všechny běžné bezhotovostní způsoby, jako například klasické debetní a kreditní karty, mobilní telefony či chytré hodinky.

Všichni prodejci na festivalu budou využívat pouze speciálně označené prodejní terminály, které budou přijímat platbu prostřednictvím běžných platebních karet Visa a Mastercard. V případě, že terminál z nějakého důvodu nepřijme platební kartu , je možné využít tzv. PrePaid (předplacené) karty (viz. bod 3.)

3. PŘEDPLACENÉ „PRE-PAID“ KARTY

3.1. Základní informace k předplaceným kartám

Předplacené karty představují alternativní způsob platby v cashless systému. Tyto karty bude možné koupit si v areálu festivalu za 100 Kč. Tyto karty budou platné jen a pouze v době konání festivalu a v jeho areálu.

Mezi výhody předplacených karet patří například to, že je možné koupit a nabít (předplatit) si je prostřednictvím hotovosti nebo prostřednictvím jiné bezhotovostní platby (karta, mobil, hodinky, apod.). Předplacenými kartami lze platit na všech terminálech v rámci cashless systému Beats for Love 2024.

Tyto karty jsou anonymní, stejně jako k nim náležící digitální peněženka. K těmto kartám a platbám jimi provedeným nebudou sbírána žádná osobní data.

3.2. Koupě karty, digitální peněženka a zůstatek na kartě

Předplacené karty mohou být dle Zákona č. 253/2008 Sb. nabity pouze do výše 150 EUR (tj. 3600 Kč). Při nákupu předplacené karty obdrží její majitel vytištěnou účtenku s unikátním QR kódem a pokyny pro přístup na stránku s detailem digitální peněženky náležící ke kartě. Účtenku s QR kódem je potřeba si pečlivě uschovat! Bez unikátního QR kódu se totiž nelze dostat do digitální peněženky ani nebude možné zažádat si o vrácení zbylého kreditu.

Do digitální peněženky se návštěvník dostane pomocí naskenování QR kódu z účtenky nebo zadáním přístupových údajů na stránce (viz pokyny na účtence). Ve virtuální peněžence návštěvník uvidí aktuální zůstatek kreditu, informace o limitu nabití, jednotlivé platby, včetně jejich účtenky, a také instrukce pro podání žádosti o vrácení kreditu na bankovní účet majitele předplacené karty.

Zůstatek na předplacené kartě si může její majitel zjistit také tak, že si zkontroluje účtenku z poslední platby. Aktuální zůstatek kreditu bude uveden na účtence při každé platbě provedené předplacenou kartou.

3.3. Vrácení zůstatku na kartě po skončení festivalu

Dle platné legislativy (Zákon č. 253/2008 Sb.) je možné vyplatit pouze částku do výše 50 EUR (tj. 1200 Kč). Organizátoři festivalu mohou ve výjimečných případech vydat celou zbylou částku na předplacené kartě. 

Vrácení zbylého kreditu je možné tímto způsobem:

Po skončení festivalu je možné ve virtuální peněžence, na základě QR kódu, který jste dostali při nákupu předplacené karty, podat žádost o vrácení peněz na účet. Žádosti podávejte v termínu od 7.7.2024 do 31.8.2024. Festival žádost zpracuje do 60 dnů od doručení žádosti.

V případě nejasností či otázek se, prosím, obraťte na info email info@b4l.cz.

4. VÝHODY PRO KLIENTY BANKY ČSOB

Generálním partnerem letošního ročníku Beats for Love je banka ČSOB. Pro stávající i nové zákazníky chystá řadu výhod, ze kterých mohou profitovat během festivalu i mimo něj. Přímo na festivalu mohou využít akcí nabízených v rámci ČSOB zóny a VIP ČSOB zóny pro klienty banky. V době konání festivalu bude nápomocná i virtuální asistentka Kate, kterou mohou klienti ČSOB znát ze své mobilní aplikace. v době konání festivalu bude Kate umět například zobrazit line up, mapku.

K nově založenému účtu u ČSOB mohou klienti využít i speciální odměny ve výši až 1 000 Kč a Pojištění internetových rizik na 1 rok zdarma.Odměna se vyplácí na cca týdenní frekvenci, po splnění všech podmínek uvedených níže.

Podmínky, které musí nový klient splnit, aby získal speciální odměnu:

  • Sjednat si účet online, telefonicky či na pobočce (je třeba vlastnit chytrý telefon)
  • Alespoň 5x měsíčně zaplatit kartou v obchodě nebo na internetu 2 měsíce po sobě (klient získá 2 x 500 Kč)
  • Zdarma si na rok aktivovat Pojištění internetových rizik v mobilní aplikaci ČSOB Smart 

Tato nabídka je platná do 30.6.2024

Klienti ČSOB mohou během festivalu využít i tzv. digitální platební kartu, kterou si zvládnou sami jednoduše vytvořit v bankovní aplikaci ČSOB Smart.

Po otevření nového běžného účtu v aplikaci ČSOB Smart je virtuální karta náležící k tomu účtu dostupná cca do 2 minut. Je potřeba, aby si ji klient v aplikaci ČSOB Smart manuálně aktivoval a poté přidal přes aplikaci Smart do virtuální peněženky Apple Pay či Google Pay.