Naživo v rádiu jako moderátor. To si s Beats for love zkoušely děti z chudých rodin

Organizátoři tanečního festivalu Beats for Love uspořádali rychlokurz moderování v rádiu pro sociálně znevýhodněné děti. Po dýdžejském workshopu na gymnáziu se tentokrát zaměřili na mládež z nízkoprahových zařízení Vzájemné soužití. Pozvali je do živého vysílání rádia Helax, které patří k nejposlouchanějším rádiím v Moravskoslezském kraji a právě mladí lidé jsou jeho nejčastějšími fanoušky.

NAŽIVO V RÁDIU JAKO MODERÁTOR. TO SI S BEATS FOR LOVE ZKOUŠELY DĚTI Z CHUDÝCH RODIN

V průběhu jednoho odpoledne mladí lidé zjistili, jak to vlastně chodí v rádiu. V přímém přenosu si vyzkoušeli moderování, otestovali veškerou studiovou techniku a nahráli si i rádiovou reklamu. „Společně jsme taky na internetu hledali zajímavé zprávy, vymýšleli jsme soutěže a vybírali hudbu pro naše posluchače. Samozřejmě jsme si taky prošli celou budovu, ukázali jsme si studio a zázemí pro nahrávání a přípravu vysílání,“ popisuje DJ Kmin, jeden ze členů organizačního týmu festivalu Beats for Love, který v rádiu Helax moderuje už 10 let, z toho poslední 3 roky funguje i jako hudební dramaturg.

NAŽIVO V RÁDIU JAKO MODERÁTOR. TO SI S BEATS FOR LOVE ZKOUŠELY DĚTI Z CHUDÝCH RODIN

Nízkoprahová zařízení organizace Vzájemné soužití se nacházejí v sociálně vyloučených lokalitách na Liščině, Zárubku a v Hrušově. Jejich pracovníci se starají o volnočasové vyžití dětí od 6 let pocházejících většinou z velmi chudých rodin. „Děti jsou chytré, aktivní, plné energie, ale mají málo možností smysluplně využívat svůj volný čas, získat pozitivní zkušenosti a vzory nebo představu o své budoucnosti. Proto nás tato aktivita doslova nadchla. Pro naše svěřence to totiž nebyl jen skvělý odpolední program, ale taky obrovská motivace a hnací motor najít si v životě něco, čemu stojí za to se věnovat,“ uvádí Hana Žurovcová, sociální pracovnice organizace Vzájemné soužití.