Dalším hudebním velikánem, na kterého se zaměříme v nové rubrice Beats for Top, je americký hudební chameleon Jauz. Níže se dozvíte, co jste zřejmě ještě nevěděli o tomto pětadvacetiletém mladíkovi.

 

1.  Jauz, vlastním jménem Sam Vogel, vyrostl v severní Kaliforni. Hudební produkci a společně s ní i hře na kytaru se začal věnovat již v 15 letech. Po střední škole začal se studiem filmové tvorby na univerzitě, avšak velmi záhy z univerzity odešel a dal se na studium hudební produkce na prestižní škole Icon Collective v Los Angeles.

 

Icon Collective

 

2. Svou hudební kariéru Jauz zahájil pod pseudonymem Escape Dubstep a tvořil výhradně future house tracky.

 

3.  Umělecké jméno Jauz si zvolil, protože mu přišlo krátké, jednoduché a chytlavé. A to i navzdory tomu, že slovo jauz používali jeho spolužáci na střední škole jako synonymum pro lháře a on sám toto slovo nenáviděl.

 

4.  Jeho kariéra se naplno rozjela na konci roku 2013 a 2014, když za toto období vydal úctyhodných 10 remixů, 2 kolaborace a jeden sólový track. Jeho remixy byly velmi neotřelé a upoutaly pozornost takových hvězd jako Diplo, Skrillex nebo Borgore. Velmi povedeným je například jeho remix na song Duality americké heavy metalové skupiny Slipknot.

 

 

5.  Za svou doposud ne příliš dlouhou hudební kariéru stihl Jauz vydat celkem 23 sólových tracků a kolaborací, například s již zmíněným Skrillexem, ale také Tiëstem, Marshmellem nebo Netskyem.

 

 

6.  Jauz však neustal ani ve tvorbě remixů, kterých má na kontě již celkem 26. Na paškál si vzal takové hity jako Lean On od Major Lazer (společně s Dillonem Francisem), Need U (100%) od Duka Dumonta (pro změnu ve spolupráci s Marshmellem), Closer od The Chainsmokers, Language od Portera Robinsona nebo One Kiss od Calvina Harrise a Dua Lipy.

 

 

7.  Jauzova oficiální žánrová škatulka je velmi těžko identifikovatelná, jelikož jeho tracky, remixy i DJ sety vykazují známky trapu, bass housu a dubstepu. Jeho styl je charakteristický pro velmi výraznou basovou linku.

 

8.  V listopadu roku 2017 Jauz založil své vlastní hudební vydavatelství Bite This!, na kterém v srpnu roku 2018 vyšlo také jeho debutové album The Wise and the Wicked. V minulosti však vydával i na labelech Buygore (Borgore), Mad Decent (Diplo), Monstercat nebo Spinnin Records.

 

TheWiseandtheWicked

 

9.  Koncem ledna roku 2019 pak Jauz šokoval zprávou o tom, že si nedostatečně zálohoval svá data a přišel o veškerou hudbu, kterou vytvořil v roce 2018.