Členové týmu Beats for Love se spojili s Centrem služeb pro neslyšící a nedoslýchavé (CSNN) a pro sluchově postižené osoby připravili netradiční DJ workshop. Akce tohoto druhu je v rámci České republiky unikátní a je součástí charitativních aktivit tanečního festivalu.

DJs z festivalu Beats for Love představili své umění neslyšícím a nedoslýchavým

Dýdžejové z týmu Beats for Love si pro své publikum připravili ochutnávku jednotlivých hudebních stylů, jakými je techno, house, hiphop, breakbeat, electroswing, drum and bass a mnoho dalších. V teoretické částo workshopu neslyšící a nedoslýchaví vnímali jednotlivé styly hudby prostřednictvím měnících se vibrací v těle. V následující praktické části dostali účastníci akce možnost si DJ řemeslo otestovat na vlastní kůži, a to na nejmodernějších DJ strojích, jako jsou například CD přehrávače, mixážní pulty, gramofony, samplery, midi kontrolery apod. Nechyběly ani detaily ze života DJs, historie DJ techniky a informace o samotném festivalu Beats for Love. „Naši dnešní hosté byli skvělé publikum, které na hudbu okamžitě a citlivě reagovalo. Myslím, že nejvíce se jim líbilo techno, protože má výrazný rytmus a rychlé tempo, takže jej mohli nejsilněji procítit,“ uvádí Lukáš Ščurek, držitel šesti CZ/SK titulů v technickém DJingu a finalista Red Bull 3Style, který celý workshop vedl.

DJs z festivalu Beats for Love představili své umění neslyšícím a nedoslýchavým

Workshopu se zúčastnily sluchově postižené osoby z Moravskoslezského kraje všech věkových kategorií. Největší zastoupení měli studenti z internátní školy z Ostravy, kde studují neslyšící ve věku 6 – 19 let. Kromě prezentujícího dýdžeje byl přítomný také tlumočník do českého znakového jazyka a přepisovatel, který vše zaznamenával. „Máme velkou radost ze spolupráce s festivalem Beats for Love, jehož pořadatelé pro osoby se sluchovým postižením uspořádali naprosto jedinečný program. Jednou z našich klíčových aktivit je také šířit osvětu vůči veřejnosti k překonání komunikačních bariér, což tato akce splnila na jedničku,“ pochvaluje si Aneta Hašková, ředitelka CSNN.

DJs z festivalu Beats for Love představili své umění neslyšícím a nedoslýchavým

DJ workshop pro neslyšící navazuje na dřívější DJ workshop určený pro studenty Wichterlova gymnázia, kde si neobvyklou hodinu hudební výchovy užilo v průběhu dvou dní téměř padesát studentů. Kromě toho organizátoři festivalu Beats for Love pravidelně pořádají veřejné sbírky na pomoc potřebným, darovali krev nebo uklízeli v zahradách seniorských domů.

DJs z festivalu Beats for Love představili své umění neslyšícím a nedoslýchavým